Kopyala Yapıştır Tuşları - Nasıl Yazılır

Kopyala yapıştır işlemini yapmak için ilgili alanı seçtikten sonra bir parmağınızla CTRL tuşuna basarken, bir parmağınızla C tuşuna basarsanız kopyalamış sayılırsınız. Daha sonra yapıştırmak istediğiniz alana gelerek tekrardan CTRL tuşuna basılı tutarken, V tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Bu işleme kopyala yapıştır kısayol işlemide denir.Biraz daha detaylandıralım ve kopyalamanın diğer bir kolay yolunu yine sizler için anlatalım.


İlk anlattığımız kopyala yapıştır işlemini detaylandırmak için aşağıya bir görsel ekleyeceğiz.Ancak bir diğer kolay yöntem, hangi yazıyı kopyalamak istiyorsanız farenizin sol tık tuşuna basılı tutarken ilgili alanı seçin. Seçim işlemi bittikten sonra, seçtiğiniz alanın üzerindeyken farenizin bir defa sağ tuşuna basın, orada kopyala butonunu göreceksiniz. Kopyalama işlemini yapın ve yine yapıştırmak istediğiniz alana gidin ve sağ tık yaparak yapıştır seçeneğini seçin. Tüm işlem bu kadar. Şimdi aşağıda iki işlemide görsellerle sizlere anlatacağız.Kopyalama işlemi görselli anlatımı:CTRL basılı tutarken C tuşuna basarsanız kopyalamış sayılırsınız. Ancak bunu yapmadan önce neyi kopyalamak istediğinizi farenizin sol tık işaretine basılı tutarak seçmeniz gerekiyor. Ayrıca görsel kopyalamak içinde CTRL+C tuşunu kullanabilirsiniz. Görsel kopyalamak için fareyle seçmenize gerek yok. İlgili görsele bir kez farenizin sol tık işaretiyle tıklamanız yeterli olacaktır.Yapıştırma işlemi içinde görselde olduğu gibi, yapıştırmak istediğiniz alana gelerek CTRL tuşuna basarken V tuşuna bir kez basmanız yeterli. CTRL+V diyoruz bu işleme.
_______________


Göktürkçe Türk Nasıl Yazılır

Üslü Sayı Yazma

Yaklaşık İşareti Nasıl Yazılır

Allah Arapça Yazılışı

Seni Seviyorum Emoji Kopyala

Kalp Emoji Kopyala

Sonsuzluk İşareti Emoji Kopyala

Siyah Kurdele Emoji Kopyala
Bu sitede sadece TDK yazım kılavuzu esas alınmamıştır çünkü 1985 tarihli TDK İmla Kılavuzu, en başta "yazım" yerine "imla" kelimesine geri dönmeyi tercih etmiş olmasıyla büyük tartışmalar başlatmıştır; . ve TDK, 1985'ten sonra yayınevlerin tek başvuru kaynağı olma özelliğini kaybetmiştir. 1980 öncesi TDK üyelerinin eseri olan Ana Yazım Kılavuzu ve Dil Derneği Yazım Kılavuzu, yayıncıların tamamına yakınının temel başvuru kaynağı olmuştur. Dolayısıyla iki kurumun yazım önerilerinin birbirini tutmadığı durumlarda ilgili genel yazım kuralının uygulanışına ve literatürde baskın gelmiş olan yaygınlığa da bakarak önerilerde bulunulmaktadır. Alıntıların pek çok yaygın kabulü göstermek içindir. Zira dil, masa başında tasarlanan bir düzen değil, son tahlilde o dili konuşanların şekillendirdiği konvansiyonel bir yapıdır.


Sitede yapılan yazım önerilerine yönelik itirazlarınızı yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Benim de diyeceklerim var!" diyorsanız buyrun