Görünmez Boşluk Kopyala - Nasıl Yazılır


Görünmez boşluk kopyalamak için aşağıda bulunan "Hafızaya al" butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlem sayesinde otomatik olarak boşluk kopyalamış olacaksınız.
Bu işlem için masaüstü veya mobil bir cihaz kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaratmayacaktır.Hafızaya al butonuna bastıktan sonra, otomatik olarak kopyalamış sayılacaksınız. Eğer kopyalama işlemini mobilden yaptıysanız yapıştırmak istediğiniz alana bir kaç saniye telefonunuzda basılı tutun, otomatik olarak yapıştır seçeneği gelecektir. Bir bilgisayar kullanarak yapıştırma işlemi yapacaksanız, boşluk tuşunun sol tarafına doğru 3 tuş ilerleyin, orada CTRL tuşunu göreceksiniz. Bir parmağınızla o tuşa basarken, diğer parmağınızla harfler kısmında bulunan V tuşuna bir kez basmanız yeterli olacaktır.
Görünmez Boşluk kopyala:_______________


Göktürkçe Türk Nasıl Yazılır

Üslü Sayı Yazma

Yaklaşık İşareti Nasıl Yazılır

Allah Arapça Yazılışı

Seni Seviyorum Emoji Kopyala

Kalp Emoji Kopyala

Sonsuzluk İşareti Emoji Kopyala

Siyah Kurdele Emoji Kopyala
Bu sitede sadece TDK yazım kılavuzu esas alınmamıştır çünkü 1985 tarihli TDK İmla Kılavuzu, en başta "yazım" yerine "imla" kelimesine geri dönmeyi tercih etmiş olmasıyla büyük tartışmalar başlatmıştır; . ve TDK, 1985'ten sonra yayınevlerin tek başvuru kaynağı olma özelliğini kaybetmiştir. 1980 öncesi TDK üyelerinin eseri olan Ana Yazım Kılavuzu ve Dil Derneği Yazım Kılavuzu, yayıncıların tamamına yakınının temel başvuru kaynağı olmuştur. Dolayısıyla iki kurumun yazım önerilerinin birbirini tutmadığı durumlarda ilgili genel yazım kuralının uygulanışına ve literatürde baskın gelmiş olan yaygınlığa da bakarak önerilerde bulunulmaktadır. Alıntıların pek çok yaygın kabulü göstermek içindir. Zira dil, masa başında tasarlanan bir düzen değil, son tahlilde o dili konuşanların şekillendirdiği konvansiyonel bir yapıdır.


Sitede yapılan yazım önerilerine yönelik itirazlarınızı yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Benim de diyeceklerim var!" diyorsanız buyrun