Twitter'da alt alta nasıl yazılır

Twitter'da alt alta yazarak bir bütün oluşturan paylaşımlara İngilizce flood da denmektedir. Türkçede zincir, tefrika, bilgisel gibi karşılıkları vardır.

Bu işlemi yapmanın yolu ilk twit'i yazdıktan sonra hemen "Tweetle" tuşuna basmayıp onun yanındaki + tuşuna basmaktır. Resimde görülmektedir:

Twitter'da alt alta nasıl yazılır

Artı butonuna basınca yeni bir twit penceresi açılacaktır. Yazdıklarınıza oradan devam edin ve paylaşımınızın bütünü tamamlanana kadar bu şekilde devam edin. Ne zaman en alttaki "Tweetle" butonuna basarsanı yazdıklarınız ancak o zaman kaydedilip paylaşılacaktır. O yüzden yazdıklarınızı yarım bırakmamaya dikkat edin yoksa en baştan yazmak zorunda kalabilirsini.

Belirtelim ki bu şekilde alt alta yazmanın bir sınırı vardır. Sistem bir yerden sonra artı butonu (+) göstermeyecektır. Bu durumda, o zamana kadar yazdıklarınızı tweetleyip en alttaki tweet'e yanıt yazar gibi Yanıtla tuşuna basın ve yazmaya buradan devam edin. Resimdeki gibi:Devamında artı tuşununa basarak bir parça daha yazı ekleyebilirsiz.

Sağol Nasıl Yazılır
Üslü Sayı Yazma
Kaale Almak mı Kâle Almak mı
Allah Arapça Yazılışı
Klavyede Şapkalı A YapmakBu sitede salt TDK imla kılavuzu esas alınmamıştır. Zira TDK, 1985'ten sonra yayınevlerin başvuru kaynağı olma özelliğini kaybetmiştir. 1980 öncesi TDK üyelerinin eseri olan Ana Yazım Kılavuzu ve Dil Derneği Yazım Kılavuzu, yayıncıların tamamına yakının temel başvuru kaynağı olmuştur.